Przedszkole ALA w Łodzi

Przedszkole Prywatne „ALA” wpisane jest do ewidencji szkół niepublicznych nr. Ed.VIII.43200-2/przedsz.n/2007. Data rozpoczęcia działalności 25 wrzesień 2007r. Nadzór nad placówką sprawuje Łódzki Kurator Oświaty.

Nasze przedszkole mieści się na strzeżonym i monitorowanym osiedlu Zielony Romanów w Łodzi, w wydzielonej, specjalnie zaprojektowanej części nowego (2006r.), budynku mieszkalnego z bezpośrednim wyjściem na nasz duży, piękny plac zabaw.

Najważniejsze dla nas jest, by nasze pociechy rozwijały się w atmosferze ciepła, zrozumienia i szacunku. Kształtujemy w nich poczucie własnej wartości i akceptacji. Wdrażamy do wyrażania emocji, do przeżywania sukcesów i do radzenia sobie z porażkami. Zapewniamy dzieciom wszechstronne warunki do łączenia różnych form aktywności poprzez wspieranie ich działań twórczych.

Kadrę pedagogiczną stanowią młodzi, nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym, którzy zapewniają profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą dzieci. To ludzie o wysokiej kulturze osobistej i wrażliwości, nastawieni na zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzenie zainteresowań zgodnie z możliwościami intelektualnymi każdego dziecka.

Personel naszego przedszkola przeszedł szkolenie Udzielania Pierwszej Pomocy w Nagłych Wypadkach oraz Szkolenie w Zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Wspólnie staramy się, aby w naszym przedszkolu panował rodzinny klimat, a ciepło płynące od wszystkich pracowników stwarzało warunki do tego, aby każde dziecko czuło się u nas bezpieczne i kochane.

Przedszkole ALA w Aleksandrowie

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność 1 września 2014r. w Aleksandrowie Łódzkim przy ulicy Północnej 15 w nowopowstałym budynku o pięknym imieniu „ ALA”. Obok przedszkola mieści się  również Żłobek „Chichotki”

W przedszkolu są cztery grupy. Trzy grupy – to dzieci  trzyletnie; jedna grupa- to dzieci czteroletnie. Bawią i uczą dzieci, troskliwe panie nauczycielki, które dbają, aby dzieci czuły się bezpiecznie i jak najszybciej pokonały okres adaptacji i tęsknoty za rodzicami.

Rodzice również byli zatroskani, ale z dnia na dzień wesołe miny przedszkolaków wywoływały  także radość  ich rodziców.

Rodzice chętnie włączyli się w tworzenie bazy placówki, służyli radą i pomysłami, które chętnie zostaną wykorzystane w pracy przedszkola.

Przedszkolne grupy mają już swoje nazwy, a więc są Koniki Polne, Krasnoludki, Smerfy i Misie – Pysie.

Dzieci uczestniczyły już w obchodach Dnia Przedszkolaka.

Sadziły wraz z nauczycielkami drzewka - tuje w ogródku przedszkolnym.

Za nami pierwsza uroczystość  - Pasowanie na Przedszkolaka.

I tak zaczyna się nasza historia…